Kredito unija „Magnus” suteikė finansavimą pirmojo Lietuvoje itin pažangaus 3D bio spausdintuvo įsigijimui. Jį nusipirkusi kompanija UAB „3D Creative” planuoja spausdinti kaulinio audinio konstruktus, kurie bus naudojami dantų implantavimo procedūrose.
Kainavo ketvirtį milijono eurų
„Tai buvo itin įdomus ir iššūkių kupinas procesas, kadangi turėjome tinkamai įsigilinti į 3D spausdintuvais spausdinamų medicinai naudojamų komponentų nišą. Ne tik Lietuvoje, tačiau ir pasaulyje tai yra nauja rinka, kuri turi milžinišką potencialą. Manome, kad kredito unijos išaugo vien žemės ūkio ar kitų tradicinių sričių finansavimo drabužius, todėl mūsų naujos kartos unija ir toliau gilinsis į pažangius technologinius verslus ir stengsis dalyvauti jų finansavime”, — sakė kredito unijos „Magnus” valdybos pirmininkas Mantas Janavičius.
Įmonės „3D Creative” įsigytas 3D spausdintuvas yra kone moderniausias iš šiuo metu rinkoje esančių 3D bio spausdintuvų. Juo galima spausdinti tiek sintetinius, tiek ir natūralius/biologinius polimerus, skystas ir kietas medžiagas, bei ląsteles. Visai tai leidžia sukurti multifunkcinius 3D karkasus, kurie gali būti naudojami audinių inžinerijos, medikamentų testavimo ar medikamentų kūrimo tikslais. Šie darbai vykdomi kartu su VU Gyvybės mokslo centro Biochemijos instituto mokslininkais bei Odontologijos klinika “Prodentum”.
Spausdintuvas pagamintas Šveicarijoje, jo kaina – 250 tūkst. eurų.
Padės pasiekti proveržį medicinoje
„Esame dėkingi kredito unijai „Magnus” už suteiktą finansavimą, nuoširdų gilinimąsi į mūsų verslą ir profesionalias konsultacijas bei požiūrį. Tikimės jau greitu metu juo pradėti spausdinti kaulinio audinio karkasus bei taikyti juos dantų implantavimo srityje. Esame pradėję pirmuosius klinikinius tyrimus šioje srityje su gyvūnais, o po dviejų metų planuojame pristatyti galutinį produktą rinkai skirtą žmonių medicinai”, — sakė UAB „3D Creative” vadovas Saulius Lileikis.
Anot jo, šis aparatas gali pasiekti reikšmingą proveržį medicinos srityje. Šiuo metu klinikoje kaulo augmentacijai yra naudojamos įvairios sintetinės, gyvūninės kilmės medžiagos, to paties paciento kaulo fragmentai paimti iš donorinės srities ar netgi kito žmogaus kilmės kaulinis pakaitalas. Visi šie gydymo metodai turi trūkumų: sintetinės medžiagos žmogaus organizme yrimas sunkiau kontroliuojamas. Gyvūninės kilmės kaulo pakaitalai tinkami tik nedideliems defektams atstatyti, sudėtinga jais atstatyti taisyklingą formą. Tais atvejais, kai imamas kaulas iš paties paciento, jam tenka ištverti papildomą chirurginę intervenciją, padidėja galimų pooperacinių komplikacijų rizika.
„Naudojant visus šiuos metodus yra sudėtinga suformuoti struktūras, kurios tiksliai atitiktų pažeistą paciento kaulinio audinio fragmentą. Šiuos trūkumus sprendžia 3D bio-spausdinimo technologija, kuri leidžia kombinuoti sintetines ir biologines medžiagas pasiimant tik geriausias šių medžiagų savybes, kuriant personalizuotus kaulino audinio augmentacijai pritaikytus konstruktus”, — sakė S. Lileikis.
Aktyviai kredituoja verslą
Kredito unija „Magnus” pastaruoju metu aktyviai imasi įvairių verslo kreditavimo projektų. Birželio mėnesį unija suteikė sindikuotą 3 mln. eurų paskolą nekilnojamojo turto projektui „Naujoji Elija” vystymui.
Pavasarį kredito unija suteikė 1.2 mln. eurų paskolą, už kurią buvo įsigytas sklypas prie Vilniaus vakarinio aplinkkelio. Čia planuojama vystyti prekybos centrą „Vakarinis”.
Kredito unija „Magnus” nuo 2018 m. priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai, vienijančiai daugumą šalyje veikiančių kredito unijų, taip pat asociacijai Lietuvos kredito unijos. „Magnus” siūlo platų kreditavimo sprendimų verslui spektrą: nuo paskolų refinansavimo iki kredito linijos, paskolų apyvartinėms lėšoms, verslo vystymui ir kt.